top of page

מרחב מוגן. 

סדנה לפיתוח מחזה

בהנחיית לילך דקל-אבנרי

אם אמרו לכם/ן שהטקסטים לא אמינים, שהכתיבה מעגלית, שהחוקיות נשברת כל הזמן, שאין דמויות להזדהות איתן, שלא רואים את זה מתקיים על הבמה, ששום תאטרון בארץ לא יעלה את זה... ועוד שלל תגובות המבקשות להשאיר אתכם/ן במסגרת "המוכר והבטוח", במקום לברר את מהות הקשר בין אמנות התאטרון לכתיבה עכשווית, כי אז זו המסגרת בשבילכם/ן.

 

לאחר שנים של ליווי מחזאים ולאור פניות חוזרות ונשנות של כותבים ומחזאים בחיפוש אחר מרחב דרישה, התפלפלות ושכלול הכלים והטקסט, בחרנו לפתוח את הסטודיו שלנו ולהזמין כותבים לשבת לעבוד איתנו, בדיאלוג עם הדרמטורגית והמנהלת האמנותית לילך דקל-אבנרי.

מה בסדנה?

הסדנה היא הזמנה לפעולה  - לפיתוח הקול האישי תוך כדי עבודה על מחזה קיים. בסדנה נבחן ונשכלל את מתווה היצירה הייחודית ונעמיק את העבודה, בהתאם להגיון ולעולם הפנימי שנברא. אין זו סדנה ללימוד כתיבה, או סדנת היכרות עם עקרונות כתיבה. אלא סדנה אינטימית בה נשכלל את הטקסטים הספציפיים שתביאו לעבודה וכפועל יוצא גם את יכולת הכתיבה, תוך דיון במונחים, בטקסטים וביוצרים רלוונטיים. סדנה בה לא נחפש אחר נוסחה, ולא נעקוב אחר "חוקי הכתיבה" אלא נעמוד על העולם האוטונומי של כל טקסט והצרכים שלו, על הפורמט הייחודי לכל טקסט.

מי מנחה?

לילך דקל-אבנרי: בימאית, דרמטורגית, מתרגמת ואוצרת.

בוגרת תואר שני בהצטיינות בכתיבה, דרמטורגיה ובימוי, אוניברסיטת תל-אביב. 

המנהלת האמנותית של קבוצת פאתוס-מאתוס, יורודרם EURODRAM ישראל, ופסטיבל מדרום. זוכת פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה 2016.

 

מאז סיימה את לימודיה, יזמה וייסדה את פסטיבל Smallבמה, והיתה למנהלת האמנותית הראשונה, השתלבה בתאטרון תמונע ובמשך כ7 שנים היתה חלק מההנהלה האמנותית ואחת מבימאי הבית, שם ביימה הפקות זוכות פרסים כמו "אדם גייטס", "מישהו בדרך הנה", "פדרה מאוהבת" "מקבת" ועוד. עבדה באירופה, הוזמנה לפסטיבלים בינלאומיים, ניהלה אמנותית את חשיפה בינלאומית לתאטרון ישראלי וישרא-דרמה, והיתה חלק מהנהלה האמנותית של פרוייקט המחזאים "נקודת פתיחה", ומאז ממשיכה ללוות כדרמטורגית מחזאים וכוריאוגרפים בפיתוח יצירתם. 

 

ב 2014 הקימה את עמותת ריאליטי צ'ק וקבוצת הפרפורמנס זוכת הפרסים: פאתוס-מאתוס, המעלה עבודות רב תחומיות תלויות חלל בינהן "גן העדן האבוד" זוכת 4 פרסים בפסטיבל עכו ו"בחדרי חדרים" – אירוע פרפורמטיבי בעקבות נשים ללא שם במקרא. לילך העבירה סדנאות לשחקנים, ולסטודנטים למשחק ולבימוי באונ' ת"א, וניסן נתיב ירושלים ובמכללת לוינסקי. כיום מרצה במכללת ספיר ומנהלת אמנותית את פסטיבל מדרום, שמופק על ידי סטודנטים שנה ג' במחלקה לתרבות-יצירה והפקה.

מה שולחים?

מילים שבוערות בכם.ן

יש לשלוח דראפט ראשון של הטקסט + תקציר קורות חיים 

מחזאים שלפחות טקסט אחד שלהם עלה על במה מקצועית, יכולים לשלוח גם סינופסיס + סצנה.

 

עד מתי אפשר לשלוח טקסטים?

עד 5 במאי.

נא לשלוח למייל: Lilachdekela@gmail.com

 

תשובות ישלחו עד ה7 במאי.

ההרשמה לסדנה תתקיים בין ה 7-10 במאי עד השעה 14:00

מתי? היכן? וכמה?

מתי מתקיימת הסדנה?

הסדנה תתקיים אחת לשבועיים בימי חמישי 18:00-22:00, למשך 3 חודשים.

6 מפגשים ל6 כותבים + מפגש פרטי, במידת הצורך.

 

מפגש ראשון יתקיים ב 16 למאי 

(המפגשים הבאים: 30 למאי, 13 ו 27 ביוני, 11 ו 25 ליולי)

 

היכן?

במקלטוס: סטודיו-מקלט של קבוצת פאתוס-מאתוס, בתל-אביב. כתובת תינתן לנרשמים.

 

כמה זה עולה?

סך הכל התשלום עבור הסדנה הוא 1,800 (כולל מע"מ). 

יש לך שאלות נוספות? רוצה לדבר?

תודה. נחזור אליך בהקדם

bottom of page