top of page

פרויקט אייכמן - טרמינל 1: הקרנה פרטית

פרוייקט אייכמן: טרמינל 1 - יצירה למצלמה

ביצירתה החדשה של לילך דקל אבנרי פרוייקט אייכמן – טרמינל 1, ההפקה הראשונה של פאתוס-מאתוס למצלמה, דקל-אבנרי משתמשת בשפה קולנועית לתקשר את היצירה, הן כבימאית תאטרון והן כבימאית מצלמות.

התחנה הראשונה בפרויקט נולדה, בהתאם לתקופה, כפרפורמנס למצלמה ועלתה בבכורה בפסטיבל ישראל 2020.  זהו סיפורה של יצירה בעקבות משפט אייכמן שהשנה מציינים לו 60 שנה. 

יצירה שעברה תהליך מחיקה אגרסיבי מחד והתהוות היברידית מאידך. זהו גם הסיפור שלנו, של האמנים שנעלמו. כמי שמאתגרת בעבודתה את יחסי הקהל-במה, דקל-אבנרי רותמת את היעדרות הקהל בימי הקורונה, ומייצרת קשר חדש בין הפרפורמרים לקהל באמצעות המצלמה, וכך נולדת צורת אמנות חדשה, הנעה בין תאטרון לקולנוע.

 

אורך המופע שעה ועשרים.

פרויקט אייכמן - טרמינל 1 - קבוצת פאתוס מאתוס
"מיזם מרתק, פרק חדש בהתכתבות הגנרטיבית של התאטרון הישראלי ומוסכמת המציאות בה הוא מעוגן עם השואה כתאטרון. אבל זו גם בחינה של משפט כתאטרון, של תאטרון ללא קהל, ושל שואה כמציאות בה אנו חיים, שהשמידה את השחקנים והקהל. עבודה רב-תחומית של קונטרפונקטים אגנוסטיים אירוניים ומשגעים ושל טקסטים "מקודשים", מוסיקה ותנועה חתרנית ומשחקי ילדים מרושעים".  (פרופ' גד קינר) 

למי זה מתאים?

לחברות גדולות או קטנות: שמעוניינות להעשיר את חייהם של העובדים בקצת תרבות בועטת ואחרת. 

 

לבני נוער: פה אין זוועות יש אירוע פרפורמטיבי שבוחן את הנראטיבים השונים של המשפט (עם שאלות כמו מה אנחנו יודעים על השיטה? ) ונכנס לסופת הקורונה. התשובה המלאה בגוף הפרויקט. נשתף שהתגובות מלמדות כי הצפייה מאפשרת מפגש עכשווי המזמין את הנוער להתחבר לאז, דרך היום. מומלץ לעשות הכנה עם התלמידים - חוברת הכנה ראשונית לתלמידים לפני ההקרנה תישלח למורים.

לאוהבי התרבות בכלל וחובבי תאטרון ופרפורמנס בפרט, כאלו שמתעניינים באירועים היסטוריים, בשואה ובמשפט, וכל מי שהקורונה נכנסה לחיו כסופת טורנדו. 

"צפיתי באייכמן/טרמינל וטסתי למחוזות חדשים. ומציאות שברה מציאות ובראה אחת אחרת (שגם היא נשברה) ותחושת החמצה גדולה אפפה הכל "מה היה קורה אם?". ומבעד לרסיסים היתה חיות, היה תאטרון. מוזר לאתגר את המחשבה ולחפש את הקסם התאטרוני מבעד לעדשה או למסך. היה משהו מרטיט ומנחם במחשבה שזה קורה ממש עכשיו, ממש ממש עכשיו. והעכשיו הזה מתחבר לאז, ולמה היה יכול לקרות והלב מתכווץ. והראש יחד איתו, חושב חושב, מעבד מעבד. הפרפורמים/יות מופלאות כולם, חשופות וקיטשיות לטובה כמובן ובמידה. פעולות חותכות, אור וחלל מפעימים ואסתטיקה מחרמנת, ממש כך. תודה על החוויה, תודה על החושניות ותודה על התאטרון"

מה מקבלים בהקרנה סגורה?

אנחנו ממליצים שמפגש סגור יכלול: 

10 ד' הקדמה של הבימאית

80 ד' הקרנה של המופע - שעה ועשרים

45 ד'  שיחת זום עם הבימאית, בלינק שנשלח מראש. למפגש של עד משתתפים.

*ניתן לבדוק אפשרות של שיתוף אחד היוצרים, או הפרפורמרים.

 

המלצות נוספות

למפגשים גדולים יותר מומלץ לקיים Q&A  - נציג.ה מהמוסד המזמין יראיין את הבמאית, והתלמידים יוכלו לכתוב שאלות, בזמן השיחה.

"בימים כאלה, אחרי צפיה בעוד ועוד הצגות מצולמות, פתאום לראות עבודה שפורצת גבולות בין האמנויות ועומדת במבחן הזמן, היה פשוט מעורר השראה עבור התלמידים. מעבר לדיון הביקורתי החשוב מאין כמוהו על משפט אייכמן,  הצורה שאיתגרה את שפת הבמה המקובלת הציפה שאלות מהותיות על תפקיד התאטרון בתקופתנו. זה השיעור הטוב ביותר שהם יכלו לקבל בגמישות מחשבתית, מקוריות ותעוזה... תודה על זה". (חמוטל גור, חוקרת ומורה בתלמה ילין) ".

איך מתרחשת ההקרנה?

ההקרנה יכולה להתקיים בשתי צורות:

  1. קישור פתוח לצפייה פתוח ל 48 שעות

  2. קישור פתוח לצפייה ביום ושעה בה כולם צופים לייב - יחד.

במידה ואתם מעוניינים בשיחה פתוחה עם היוצרים אחרי ההקרנה- קישור למפגש זום ישלח בנפרד

"אוף אתכם! יצא לכם יותר מידי נפלא - עוד עלול לתת רוח גבית לטענה שבאמת לא חייבים תאטרון. לגמרי סחפתם אותי לתוככי הקרביים של היצירה והיוצרים! עד כדי כך שאני באמת תוהה ביני לבין עצמי האם זה לא עובד חזק יותר בפורמט הנוכחי. התערבלתי בכם לגמרי! לא מבינה בכלל איך זה פתאום אני מוצאת את עצמי בבית. מצדיעה לכם על התעוזה והעוצמה. הולדתם לעולם חוויה אמנותית חזקה ומטלטלת"

מחיר

30₪ לצופה, מינימום 2000 ₪ (כולל מע"מ)

התשלום יועבר בהעברה בנקאית לחשבון העמותה.

להזמנה ופרטים נוספים כתבו/דברו איתנו: 

052.8370848 לילך

pathosmathoscompany2020@gmail.com

הפקה:

פרפורמרים יוצרים: אפרת ארנון, מיכל ויינברג, קרן כץ, דניאל ספיר

 

בימוי: לילך דקל-אבנרי/ עיבוד: לילך דקל-אבנרי והקבוצה/ דרמטורגיה: ליאת פסברג/ עיצוב תאורה: תמר אור ונועה אלרן/ עיצוב חלל ואביזרי חלל: נועה אלרן/

תלבושות ואביזרים: רעות שייבה/ מוזיקה מקורית וניהול מוזיקלי: דניאל ספיר/ 

ניהול הפקה וע' במאי: דורון גליה-קינד/ שותף ליצירת הסיור ומעצב סאונד: שרון גבאי/ מצלמה ראשית: סשה אנגל/ יוצר ומשדר: דורי בן זאב/ הקלטה ומיקס: דורון פלסקוב/ ייעוץ דרמטורגי: מאיה ערד יסעור/ חוקרת מלווה: אביטל להט/ עין שלישית: מירב אוחיון/ תרגום לאנגלית: ליאת פסברג/ עריכה לשונית וכתוביות: Capnsub.מנהלת הדיגיטל: עדי גולן/ מעצבת דיגיטל: מירב אוחיון

טקסטים מאת: חנה ארנדט (משפט אייכמן בירושלים, דוח על הבנאליות של הרוע) , גדעון האוזנר (משפט ירושלים), חיים גורי (מול תא הזכוכית), וטקסטים נוספים מאת ליאורה בילסקי, מיכל בן נפתלי, עידית זרטל, חנה יבלונקה, דורי לאוב ושושנה פלמן, תום שגב, אניטה שפירא וטקסטים אישיים של הפרפורמרים.

חומרים מתוך: ארכיון המדינה, אוסף משפט אייכמן, ארכיון יד ושם, ארכיון גלי צה"ל, ארכיון קול ישראל.

תודה לכל בעלי הזכויות על הטקסטים והחומרים על אישור השימוש ותודה מיוחדת להוצאת בבל, ולמתרגם אריה אוריאל, על הרשות להשתמש בטקסטים מתוך "אייכמן בירושלים, דו"ח על הבנאליות של הרוע" מאת חנה ארנדט.

 

תודות: יפתח אופיר, נתי אורנן, מאיה בן דויד, עדה אושפיז, בני אלדר, איריס ארז, דפנה בן שאול, שרון גבע, איציק ג'ולי, חיים (ז״ל) ועליזה גורי, מיקי גולדמן גלעד, דיויד גרייצר, עידית זרטל, ליאור די-נור, מעיין נבו, אור נדב, תמי רווה, ד"ר דיאגו רוטמן, ניר שוחט, דניאלה שנהב, רותי קנר, דורון תבורי, לני שחף, צאלה כץ, עמית פינצ'בסקי, גלי צה"ל – התוכנית "כשאייכמן נכנס אלינו הביתה", גלריית אלפרד, עיריית תל אביב, תיאטרון תמונע, וצוות פסטיבל ישראל.

בתמיכת מפעל הפיס והקרן ליוצרים עצמאיים. 

הפרויקט עלה בפרמיירה עולמית בפסטיבל ישראל, ירושליים 2020.

*ההפקה עשתה את כל המאמצים להסדיר את זכויות היוצרים, במידה ונפלה טעות אנא צרו איתנו קשר ונתקן את המצב. 

 

כתבו עלינו

WhatsApp%2520Image%25202020-10-30%2520at

TimeOut

אתגר הקורונה: התרבות לא נעלמה. אבל איפה לעזאזל אייכמן?

WhatsApp%2520Image%25202020-10-30%2520at

סוכן תרבות

איך עושים הצגת תיאטרון ממשפט אייכמן?

אנחנו בדקה ה 12

WhatsApp%2520Image%25202020-10-30%2520at

The Jerusalem Post

New theatrical performance revisits Eichmann trial 60 years on

לוגו משולב.png
%D7%9E%D7%A4%D7%A2%D7%9C%20%D7%94%D7%A4%
לוגו פסטיבל ישראל.png
אימג׳ רקע.png

Want to take part in the vision?

The final stage of ‘The Eichmann Project’ is planned to premiere at the Gerard Behar Hall in Jerusalem - where the Eichmann Trial took place in 1961. Currently under renovation, the hall should open again in the Spring of 2021 – exactly 60 years after the trial!  

We need your help in order to reach the final stage! You can support us with the amount of your choice, starting from 50 Shekels. This may be regarded as an early purchase of an entrance ticket (or tickets) to the show. Your donation will be kept safe in our PayBox account, the transactions of which will be entirely transparent to you. If the project does not take place, your money will be returned to you.

 

Have more ideas on how to help and support? We’d love to hear from you!

אימג׳ רקע.png
פרויקט אייכמן - טרמינל 1 - קבוצת פאתוס מאתוס

רוצים להיות שותפים לחזון?

כדי להעלות את פרויקט אייכמן, האירוע הבימתי שמתוכנן לאולם ז׳ראר בכר, האולם המקורי בו התקיים משפט אייכמן (כרגע נמצא בשיפוץ עד אביב 21) אנחנו זקוקים לתמיכתכם!

 

אתם יכולים לתמוך בכל סכום שתבחרו החל מ 50₪ ומעלה. ראו בזה רכישה מוקדמת של כרטיס הכניסה (אחד או יותר) שלכם למופע.

 

התרומה שלכם תישמר בחשבון PayBox שכל פעילות בו תהיה שקופה לכם. במידה והפרויקט הסופי לא יעלה כספכם יוחזר.

 

אם יש לכם רעיון לדרך אחרת בה תוכלו לתמוך ולסייע, כתבו לנו, נשמח לשמוע.

bottom of page